• (076)-833-52-27
 • kontakt@eyeprotect.pl
 • 22

  gru

  2022

Czerwiec jest miesiącem świadomości zaćmy

Pamiętam, jak mój ojciec doświadczył usunięcia zaćmy we wczesnych latach 60-tych i został poinformowany przez swojego okulistę, że czas rekonwalescencji będzie trwał raczej tygodnie niż dni, a pozytywny wynik nie jest gwarantowany. Prawda jest taka, że każdy rodzaj operacji niesie ze sobą pewne ryzyko. Ale teraz usunięcie zaćmy stało się rutyną dla tysięcy osób dzięki niesamowitej technologii i utalentowanym chirurgom okulistycznym. Dla lekarza operacja może być uważana za rutynową. Ale dla pacjenta, gdy wizja jest zagrożona, jego obawy i prawdziwe lęki nie są w żaden sposób rutynowe.

Rok temu, w wieku 96 lat, moja przyjaciółka i aktorka Betty White martwiła się o swoją wizję. Powiedziała mi, że ma duże trudności z czytaniem scenariuszy i że jej oczy będą się męczyć z wysiłkiem próbując zobaczyć strony. Jej okulista ustalił, że konieczne jest usunięcie katarakty i operacja na pierwszym oku została zaplanowana na następny wtorek. "Czy to bezpieczne?" zapytała mnie. Zapewniłem moją przyjaciółkę, że usunięcie zaćmy nie jest czymś, czego należy się obawiać. "To rutynowy zabieg" - powiedziałam jej. "Proszę się nie bać". Operacja Betty zakończyła się całkowitym sukcesem. W rzeczywistości mówi mi, że może czytać wszystko, w tym najmniejszy druk na każdej etykiecie.

W Discovery Eye Foundation (DEF), jesteśmy zaangażowani we wspieranie badań, które naszym zdaniem sprawią, że leczenie wielu form utraty wzroku będzie o wiele bardziej przewidywalne i skuteczne. Czy to poprzez przełom w chirurgii, czy rozwój nowych leków, czy też postęp w genetyce lub wykorzystanie komórek macierzystych, główne formy utraty wzroku ulegają znacznemu wpływowi dzięki sile waszych wpłat i zaangażowaniu utalentowanych badaczy, których wspiera DEF.

Proszę wiedzieć, że dolary, które wpłacisz do DEF trafią bezpośrednio do rąk badaczy, gdzie mogą zrobić najwięcej dobrego.

My wszyscy w Discovery Eye Foundation dziękujemy za wsparcie i czekamy na czas, kiedy większość form ślepoty nie będzie już ograniczać widzenia.

Tom Sullivan
Ambasador DEF z Visionsullivan
.com

Czerwiec jest miesiącem świadomościzaćmy Tagged on: katarakta egzamin oczu zdrowie oczu niskie widzenie

 • Telefon:
  (076)-833-52-27

 • ul.Chopina 54A
  67-200 Głogów

 • E-mail:
  kontakt@eyeprotect.pl

O nas
logo-footer

Zapraszamy do naszego salonu optycznego w Głogowie zlokalizowanego przy ul. Chopina 54A. Kontakt telefoniczny: (76)-833-52-27

© Copyright eyeprotect. All Rights Reserved.