• (076)-833-52-27
 • kontakt@eyeprotect.pl
 • 5

  paź

  2021

10 wskazówek, jak efektywnie pakować się z kontaktami

Lato w pełnym rozkwicie, a to oznacza czas na letnie wakacje! Niezależnie od tego, czy masz w planach spontaniczny weekendowy wyjazd, czy długą podróż zagraniczną, jeśli nosisz soczewki kontaktowe, ważne jest, aby wiedzieć, jak i co spakować, aby nic nie przeszkodziło Ci w oglądaniu widoków. Poniżej znajduje się dziesięć wskazówek, jak skutecznie spakować się w podróż z soczewkami kontaktowymi:

1-Przenoś soczewki, płyn i okulary.

Czasami suche powietrze w samolocie może sprawić, że noszenie soczewek będzie niewygodne, więc dobrze jest mieć możliwość ich wyjęcia. Ponadto, na wszelki wypadek, gdybyś wylądował w Paryżu we Francji, a Twój bagaż pojechał do Paryża w Teksasie, będziesz wdzięczny, że masz przy sobie soczewki.

2-Podróżuj z codziennymi przyborami

Spakowanie płynów jednodniowych jest o wiele łatwiejsze - nie musisz się martwić o wnoszenie ciężkich butelek z płynem do soczewek ani o utrzymanie czystości podczas podróży. Doskonałym wyborem dla tego typu soczewek jest Proclear 1-day. Rodzina Proclear jest dostępna we wszystkich modalnościach i utrzymuje 96% uwodnienia nawet po 12 godzinach noszenia, co jest idealne w przypadku bardzo długich lotów.

3-Przenoś tyle płynu, ile chcesz, wystarczy go zadeklarować

Roztwór do kontaktu jest objęty definicją płynów medycznych TSA, co oznacza, że możesz zabrać ze sobą więcej niż 3 uncje maksymalnego limitu dla większości innych płynów. Nie musisz umieszczać roztworów w woreczkach, wystarczy, że zadeklarujesz je w punkcie kontrolnym.

4-Wyciśnij do połowy zużyte butelki z roztworem przed podróżą samolotem

Powietrze rozszerza się, a woda nie, pod wpływem zmian ciśnienia. Wyciśnięcie nadmiaru powietrza przed spakowaniem pomoże zapobiec wyciekom spowodowanym wzrostem ciśnienia w kabinie.

5-Bierz ze sobą okulary

Czasami zdarza się, że po dotarciu do celu podróży powietrze jest o wiele bardziej suche niż to, do którego jesteś przyzwyczajony, lub w powietrzu mogą znajdować się nieznane Ci alergeny. Ponieważ nigdy nie należy wkładać kontaktów do oczu, jeśli są one podrażnione, dobrze jest mieć okulary jako zapasowe.

6-Pakuj wystarczającą ilość na całą podróż

Może się okazać, że zakup soczewek kontaktowych w miejscu, do którego się wybierasz, to więcej przygód, niż się spodziewałeś. Dlatego zabierz ze sobą wystarczającą ilość na cały czas podróży, a jeśli nosisz soczewki dzienne, upewnij się, że masz kilka dodatkowych, aby nie próbować ich kupić w miejscu docelowym.

7-Miej pod ręką swoją receptę

Najlepiej jest mieć przy sobie receptę lub informacje od lekarza w bagażu na wszelki wypadek, gdyby coś się stało i trzeba było kupić nowe soczewki.

8-Zawsze miej przy sobie zapasową parę

Jeśli nie nosisz soczewek jednodniowych, pamiętaj, aby mieć w bagażu zapasową parę lub dwie na wypadek, gdyby coś stało się z Twoją pierwszą parą.

9-Nigdy nie przelewaj roztworu do mniejszego pojemnika

Chociaż może być kuszące, aby wycisnąć trochę roztworu do mniejszego pojemnika, może to wpłynąć na sterylność roztworu. Jeśli chcesz mieć rozmiar bardziej przyjazny dla podróżujących, większość sklepów z lekami sprzedaje butelki z płynem do soczewek kontaktowych w rozmiarze podróżnym i zestawy podróżne, które mają nawet małe lusterko w obudowie.

10-Przechowuj swój płyn do soczewek kontaktowych w szczelnie zamkniętej torebce w bagażu.

Ciśnienie panujące w samolocie może powodować przeciekanie pojemników. Przechowywanie ich szczelnie zamkniętych zapobiegnie przemoczeniu bagażu, jeśli tak się stanie.

Mamy nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci cieszyć się szczęśliwymi i bezpiecznymi podróżami podczas wakacji tego lata.

 • Telefon:
  (076)-833-52-27

 • ul.Chopina 54A
  67-200 Głogów

 • E-mail:
  kontakt@eyeprotect.pl

O nas
logo-footer

Zapraszamy do naszego salonu optycznego w Głogowie zlokalizowanego przy ul. Chopina 54A. Kontakt telefoniczny: (76)-833-52-27

© Copyright eyeprotect. All Rights Reserved.