• (076)-833-52-27
 • kontakt@eyeprotect.pl
 • 15

  paź

  2021

6 kreatywnych zastosowań dla starych pudełek po soczewkach kontaktowych

Osoby noszące soczewki kontaktowe łatwo mogą doprowadzić do sytuacji, w której z tyłu szafki z lekami będzie zalegać kolekcja nieużywanych pojemniczków. Ponieważ ważne jest, aby wymieniać pojemnik na soczewki kontaktowe co jeden do trzech miesięcy, daje to od czterech do dwunastu nowych pojemników rocznie. Nawet jeśli nie powinieneś używać ich ponownie do soczewek kontaktowych ze względu na skażenie bakteriami, nie jest to powód, aby je wyrzucić. Oto kilka kreatywnych sposobów na wykorzystanie starych pojemników na soczewki kontaktowe:

1-pudełko na biżuterię podróżną

Nieużywane pojemniki na soczewki kontaktowe to doskonałe pojemniki do przechowywania małych kolczyków, pierścionków, a nawet sztucznych rzęs. Zakręcane wieczka zapewnią im bezpieczeństwo i ochronę przed wilgocią.

2-Pojemnik na tabletki

Kiedy musisz zabrać ze sobą swoje codzienne tabletki lub witaminy, nieużywane pudełko na soczewki kontaktowe łatwo pozwoli Ci wrzucić je do torby lub kieszeni bez obawy, że się zgubią lub uszkodzą. Jeśli lubisz mieć pewne leki przy sobie przez cały czas, takie jak aspiryna czy ibuprofen, te etui pozwalają na wygodne przechowywanie. (Uwaga: nie jest to bezpieczna dla dzieci metoda przechowywania tabletek).

3 - Pojemnik na przyprawy

Jeśli pakujesz lunch i nie chcesz zabierać ze sobą całej butelki ketchupu lub majonezu, wrzuć odrobinę każdego z nich do czystego, nieużywanego pudełka po kosmetykach. To również świetny sposób na kontrolowanie porcji.

4-Travel Grooming Product Case

Po co chodzić do apteki i kupować drogie podróżne mydła i balsamy, skoro możesz po prostu użyć starych pudełek po kosmetykach do żelu do włosów, kremu do twarzy, podkładu, błyszczyka do ust itp. Zajmą one bardzo mało miejsca w bagażu i pozwolą Ci wykorzystać to, co już masz w domu.

4-Pojemnik na płyn do płukania ust

Awaryjna dawka płynu do płukania ust w torbie lub kieszeni może się przydać w te dni, kiedy na lunchu dodadzą Ci do hamburgera dodatkową cebulę lub ktoś wyjątkowy wpadnie do Ciebie na nieplanowaną randkę.

5-Pojemnik na wkładki douszne

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, gdzie umieścić swoje małe piankowe zatyczki do uszu podczas podróży? Nie zastanawiaj się dłużej. Stare pudełko po kosmetykach ma idealny rozmiar, a dodatkowo pozwoli utrzymać je w czystości.

6-Ochraniacz na słuchawki

Słuchawki mogą łatwo ulec uszkodzeniu i zaplątać się w torbie. Jednak przechowywanie ich w etui na słuchawki nie tylko chroni słuchawki, ale również utrzymuje przewód w porządku. Wystarczy wyciąć szczelinę z każdej strony pojemnika na soczewki kontaktowe, tak aby trzon wkładki dousznej leżał płasko z resztą wewnątrz pojemnika. Przykręć pokrywki i owiń przewód wokół środka pudełka, aby uzyskać idealnie zapakowany zestaw słuchawek.

Statystyki dotyczące zgodności pojemników na soczewki są z pewnością niepokojące - 70% pojemników na soczewki kontaktowe jest zanieczyszczonych z powodu nadmiernego użytkowania, a 1 na 4 użytkowników soczewek kontaktowych nigdy nie wymienia swoich pojemników. Mamy nadzieję, że te zabawne propozycje wykorzystania starych pojemników na soczewki kontaktowe pomogą Ci zainspirować się do dbania o swoje oczy poprzez regularną wymianę pojemników na soczewki. Więcej informacji na: http://blackouteurope.pl

 • Telefon:
  (076)-833-52-27

 • ul.Chopina 54A
  67-200 Głogów

 • E-mail:
  kontakt@eyeprotect.pl

O nas
logo-footer

Zapraszamy do naszego salonu optycznego w Głogowie zlokalizowanego przy ul. Chopina 54A. Kontakt telefoniczny: (76)-833-52-27

© Copyright eyeprotect. All Rights Reserved.