• (076)-833-52-27
 • kontakt@eyeprotect.pl
 • 7

  paź

  2021

Czy można pływać z soczewkami kontaktowymi?

Wraz z ciepłymi letnimi dniami nadchodzi wiele okazji do pływania. Jeśli nosisz soczewki kontaktowe, możesz się zastanawiać, czy możesz zanurzyć się w wodzie z założonymi soczewkami. W końcu, jak będziesz widział inaczej? Niestety, nie lubimy przekazywać złych wiadomości, ale pływanie z soczewkami kontaktowymi może być bardzo niebezpieczne dla Twoich oczu. Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się dlaczego i co robić zamiast tego.

Dlaczego nie powinieneś nosić soczewek kontaktowych podczas pływania

FDA zaleca, aby soczewki kontaktowe nie były narażone na kontakt z jakimkolwiek rodzajem wody. Pływanie z soczewkami kontaktowymi może powodować infekcje oczu i poważniejsze schorzenia, takie jak wrzód rogówki. Dzieje się tak, ponieważ mikroby, takie jak organizm Acanthamoeba, przeżywają w przestrzeni pomiędzy soczewką kontaktową a okiem. Nawet po wyjęciu i wyczyszczeniu soczewek, Acanthamoeba może zainfekować Twoje oczy nawet kilka dni później, ponieważ jest odporna na większość systemów dezynfekujących. Acanthamoeba keratitis, czyli zapalenie rogówki, jest prawie wyłącznie związane z noszeniem soczewek kontaktowych i może powodować utratę wzroku.

Czy pływanie w basenie jest w porządku?

Nie, pływanie w basenie nie jest wskazane. Mimo że chlor w większości basenów zabija wiele bakterii, nie zabija ich wszystkich. Ponadto, chlor sam w sobie może powodować problemy, ponieważ soczewki kontaktowe mogą absorbować chemikalia i powodować podrażnienie oczu. Może on również sprawić, że soczewki będą trudne do usunięcia.

Dowiedz się więcej na: http://blackouteurope.pl

Co robić zamiast tego?

Upewnij się, że wyjmujesz soczewki kontaktowe przed kontaktem z wodą, nawet przed wzięciem prysznica. Jeśli Twój wzrok jest tak zły, że potrzebujesz soczewek korekcyjnych przez cały czas, zainwestuj w parę okularów pływackich na receptę przed wejściem do wody. Mogą być one również wykonane z ochroną przed promieniowaniem UV, co dodatkowo zabezpieczy Twoje oczy przed uszkodzeniem przez słońce.

 • Telefon:
  (076)-833-52-27

 • ul.Chopina 54A
  67-200 Głogów

 • E-mail:
  kontakt@eyeprotect.pl

O nas
logo-footer

Zapraszamy do naszego salonu optycznego w Głogowie zlokalizowanego przy ul. Chopina 54A. Kontakt telefoniczny: (76)-833-52-27

© Copyright eyeprotect. All Rights Reserved.