• (076)-833-52-27
 • kontakt@eyeprotect.pl
 • 16

  lis

  2015

Czy warto inwestować w indywidualne soczewki progresywne?

Soczewki progresywne spełniają indywidualne wymagania osób wykonujących bardzo różne zawody. Soczewki okularów progresywnych zostały zaprojektowane, a następnie wykonane tak, aby uwzględniały indywidualne oczekiwania każdej osoby, która musi nosić okulary.

Przy projektowaniu, a następnie przy wykonywaniu soczewek progresywnych uwzględnia się preferowaną przez użytkownika odległość w czasie czytania, krzywiznę oprawki, kąt nachylenia oprawek odnośnie twarzy i odległość pomiędzy rogówką oka a soczewką. Dodatkowo w czasie projektowania okularów progresywnych bierze się pod uwagę, czy osoba, która będzie z nich korzystać jest osobą prawo czy leworęczną. Uwzględnia się także zainteresowania i rodzaj wykonywanej pracy. Inaczej zostaną zaprojektowane i wykonane soczewki progresywne dla osób uprawiających sporty, inaczej dla osób, których praca wymaga pracy przy komputerze, a jeszcze inaczej dla osób prowadzących pojazdy.

Projektując soczewki uwzględniane są także różnice w poszczególnych soczewkach i różnica mocy pomiędzy soczewkami do bliży i dali. Dzięki uwzględnieniu tych parametrów możliwe jest zachowanie harmonijnego widzenia w obu oczach. Tak indywidualny dobór parametrów przy soczewkach progresywnych zapewnia osobom korzystającym z nich doskonałą jakość widzenia bez względu na odległość i kierunek patrzenia. Naturalne i ostre widzenie osiąga się dzięki zastosowaniu cyfrowych technologii, które niezwykle dokładnie dobierają i wykonują soczewki progresywne dla każdego klienta. Moc zapisanych na recepcie soczewek progresywnych można znacznie zwiększyć. Liczba parametrów zapisanych na recepcie jest niewielka w porównaniu z ilością parametrów, które trzeba określić, aby powstały idealne, dostosowane dla każdego indywidualnie, okulary progresywne.

Dobrze zaprojektowane i wykonane okulary progresywne stają się częścią nas samych, są tak naturalne, że nawet nie zauważamy, że je nosimy. Dlatego powinniśmy pytać optyków o indywidualne soczewki progresywne. Tylko takie spełnią nasze oczekiwania.

 • Telefon:
  (076)-833-52-27

 • ul.Chopina 54A
  67-200 Głogów

 • E-mail:
  kontakt@eyeprotect.pl

O nas
logo-footer

Zapraszamy do naszego salonu optycznego w Głogowie zlokalizowanego przy ul. Chopina 54A. Kontakt telefoniczny: (76)-833-52-27

© Copyright eyeprotect. All Rights Reserved.