• (076)-833-52-27
 • kontakt@eyeprotect.pl
 • 27

  maj

  2021

Jak dobrać odpowiedni kolor oprawek okularów

Kolor Twoich okularów może mieć ogromny wpływ na Twój ogólny wygląd. Wybierając parę oprawek, zastanów się nad znalezieniem stylu, który albo uzupełni, albo skontrastuje z Twoim kolorem włosów, oczu i odcieniem skóry, w zależności od efektu, jaki chcesz uzyskać.

Neutralne oprawki, takie jak czarne, brązowe i w kolorze żółwiej skorupy są uniwersalne, podczas gdy kolorowe oprawki są świetne, jeśli chcesz się nieco bardziej wyróżnić. Przeczytaj nasz przewodnik po wyborze koloru oprawek okularów, aby uzyskać porady ekspertów na temat znalezienia pary, która wyróżni Twoje ulubione cechy.

Dopasowywanie koloru oprawek okularów do koloru oczu

Decydując o tym, jaki kolor oprawek okularów najlepiej pasuje do Twojego koloru oczu, zadaj sobie pytanie, czy chcesz się wyróżnić, czy postawić na coś uniwersalnego. Jeżeli chcesz uzyskać stonowany wygląd, wybierz oprawki w kolorze, który pasuje do neutralnych odcieni Twoich oczu, takich jak brązowy, beżowy lub czarny.

Jeżeli chcesz nadać swojemu spojrzeniu charakter zabawy, wybierz oprawki w kolorze kontrastującym, ale uzupełniającym się z kolorem Twoich oczu.

Szare oczy

Wybierz kolorowe oprawki, aby dodać blasku swojemu spojrzeniu. Ponieważ szary jest już neutralnym odcieniem, prawie każdy jasny kolor będzie pasował do szarych oczu.

Oczy brązowe/ bursztynowe

Do brązowych lub bursztynowych oczu pasują wszystkie kolory, od klasycznej czerni po jaśniejsze odcienie. Jeżeli chcesz się wyróżnić, wybierz odważny kolor, który kontrastuje z brązem i bursztynem, np. jaskrawy zielony lub chłodny niebieski.

Niebieskie oczy

Aby nadać swoim oczom odważny wygląd, wybierz kolor pomarańczowy (kolor uzupełniający do niebieskiego). Naturalne odcienie, takie jak skorupa żółwia i brązowe okulary również będą dobrze wyglądać z niebieskimi oczami.

oprawki

Oczy zielone

Czerwony jest kolorem uzupełniającym do zielonego i będzie stanowił żywy kontrast, jeżeli chcesz nadać swojemu spojrzeniu wyrazistości. Złote lub fioletowe oprawki również dadzą podobny, uderzający efekt.

Aby uzyskać coś nieco bardziej stonowanego, rozważ brąz lub inne odcienie ziemi. Te stonowane kolory oprawek zawsze dobrze wyglądają z zielonymi oczami.

Oczy leszczyny

Oczy leszczyny często wydają się przechodzić od brązu do zieleni, dlatego też wybór zielonych lub brązowych oprawek zapewni zarówno kontrast, jak i koordynację. Bursztynowe oprawki są również pochlebnym wyborem.

 

Dopasowanie koloru oprawek okularów do koloru włosów

Włosy rządzą się podobnymi prawami, co oczy: w zależności od tego, jaki styl chcesz osiągnąć, oprawki mogą stanowić subtelne wykończenie lub rzucać się w oczy. Jest kilka rzeczy, o których warto pomyśleć wybierając okulary w zależności od koloru włosów.

Czarne włosy

Ciemne oprawki, takie jak czarne lub w kolorze żółwiej skorupy, wyglądają szczególnie elegancko przy czarnych włosach, ponieważ pomagają stworzyć wyrafinowany, skoordynowany efekt.

Z drugiej strony, jaśniejsze kolory pozwolą uzyskać ostry kontrast, co jest świetnym rozwiązaniem, jeżeli zależy Ci na wyrazistym wykończeniu.

Białe/szare włosy

Białe lub siwe włosy stanowią doskonałą paletę neutralnych odcieni, dzięki czemu są świetnym wyborem dla wszystkich, którzy lubią eksperymentować z różnymi stylami. Neutralne ramy będą wyglądać stylowo bez wysiłku, a jaskrawe kolory dodadzą Twojemu strojowi nutkę ekscytacji.

Czerwone włosy

Rude włosy wyglądają szczególnie żywo w połączeniu z odważnymi oprawkami. Możesz eksperymentować z bogatymi, perłowymi kolorami lub, dla bardziej konwencjonalnego wyglądu, wybrać ciemniejsze oprawki.

Brązowe włosy z czerwonym podtekstem

Jeżeli masz brązowe włosy z rudymi podtonami - zwane również kasztanowymi - idealnie pasują do nich oprawki w kolorze żółwiej skorupy i inne kolory o ciepłych, ziemistych odcieniach, takie jak bursztyn czy ciemna zieleń.

Brązowe włosy z podtonami blond i popielatymi

Jeżeli Twoje brązowe włosy mają jasny podtekst, ciemne oprawki - zwłaszcza czarne - uzupełnią równowagę między głębokimi i jasnymi kolorami w Twojej stylizacji.

Możesz również pokusić się o zabawę, koordynując jasne odcienie włosów i eksperymentując z jasnymi okularami, takimi jak przezroczyste oprawki lub pastelowe kolory.

Włosy blond

Jeżeli masz ciemne odcienie w swoich blond włosach i chcesz uzyskać neutralny wygląd, wybierz oprawki w ciepłych kolorach, takich jak żółw, beż lub ciemny brąz.

Osoby o popielatych lub platynowych włosach wyglądają szczególnie efektownie z pastelami i innymi jasnymi kolorami, które tworzą zabawny kontrast z jasnymi włosami.

Dopasowanie koloru oprawek okularów do odcienia skóry

W zależności od tego, czy masz szczególnie ciepły czy chłodny odcień skóry, określone kolory oprawek mogą lepiej pasować do Twojego ogólnego wyglądu.

Chłodny odcień skóry

Osoby o chłodnym odcieniu skóry, które mają różowy podtekst, najlepiej wyglądają w oprawkach o podobnych chłodnych tonach, takich jak niebieski podtekst, srebrny, szary, zielony i przezroczysty. Całkowicie czarne oprawki mogą być zbyt surowe, ale wyglądają świetnie, gdy są zrównoważone subtelnym wzorem lub akcentem kolorystycznym.

Neutralny odcień skóry

Osoby o neutralnym typie skóry - z mieszanką różowych i złotych podtonów - mogą nosić prawie wszystko. Odważnie postaw na czerń, zachowaj neutralny wygląd dzięki żółwiowemu wzorowi lub baw się różnymi ciekawymi odcieniami.

Ciepły odcień skóry

Podkreślone złotym podtekstem, ciepłe typy skóry wyglądają najlepiej z podobnie ciepłymi oprawkami - żółwimi, brązowymi, czerwonymi, pomarańczowymi, złotymi i żółtymi. Świetnie wyglądają również w połączeniu z odważną czernią.

Czytaj dalej na: http://hillsprint.pl/

 • Telefon:
  (076)-833-52-27

 • ul.Chopina 54A
  67-200 Głogów

 • E-mail:
  kontakt@eyeprotect.pl

O nas
logo-footer

Zapraszamy do naszego salonu optycznego w Głogowie zlokalizowanego przy ul. Chopina 54A. Kontakt telefoniczny: (76)-833-52-27

© Copyright eyeprotect. All Rights Reserved.