• (076)-833-52-27
 • kontakt@eyeprotect.pl
 • 16

  lis

  2015

Dobrze dobieraj okulary i nie zapominaj o tym, że one również ulegają zużyciu

Okulary zawsze należy dobierać po konsultacji ze specjalistą. Trzeba jednocześnie pamiętać, że nasz wzrok ma to do siebie, że się starzeje. W związku z tym raz dobrane okulary nigdy nie wystarczą nam do końca życia. Ich wymiana na nowe będzie więc koniecznością.

Kolejnym faktem jest także to, że na skutek codziennego użytkowania okulary się zużywają. Zapobiec można temu częściowo, stawiając na okulary, których szkła pokryto odpowiednimi antyrefleksami. Ich obecność sprawia, że na szkłach nie będzie osadzać się woda i kurz, a powstawanie zarysowań będzie ograniczone do minimum. W efekcie proces ich zużycia będzie następował wolniej i szkła będą wymagały rzadszej wymiany. Kiedy dużo pracujesz przed komputerem Przede wszystkim pamiętaj o tym, aby monitor znajdował się w odległości przynajmniej 50 – 60 centymetrów od osoby.

Przyda się także specjalny uchwyt do notatek, który umieścić można obok ekranu. Dzięki temu oko nie będzie musiało nieustannie wędrować między ekranem a notatkami. Pracować przy komputerze można tylko wtedy, kiedy światło jest włączone. Kameralny nastrój pomaga się wprawdzie skoncentrować, ale jednocześnie sprawia, że nasze oczy szybciej się męczą. Trzeba również pamiętać o tym, aby źródło światła umieszczać zawsze z tyłu ekranu. Promienie nigdy nie mogą jednak padać bezpośrednio na jego powierzchnię. Monitor należy ustawiać na tle okna bądź naprzeciwko niego. Każda godzina pracy przy komputerze to konieczność robienia pięciominutowych przerw. Raz na jakiś czas należy oderwać wzrok od ekranu komputera, przez co zmienimy akomodację oka. Trzeba jednak pamiętać, aby skierować wzrok na przedmioty, które znajdują się w różnych odległościach od nas. Przydać mogą się także specjalne okulary, dzięki którym naturalne zdolności naszych oczu zostaną skutecznie wsparte.

 • Telefon:
  (076)-833-52-27

 • ul.Chopina 54A
  67-200 Głogów

 • E-mail:
  kontakt@eyeprotect.pl

O nas
logo-footer

Zapraszamy do naszego salonu optycznego w Głogowie zlokalizowanego przy ul. Chopina 54A. Kontakt telefoniczny: (76)-833-52-27

© Copyright eyeprotect. All Rights Reserved.