• (076)-833-52-27
 • kontakt@eyeprotect.pl
 • 12

  lip

  2021

Kontakty a okulary: Które z nich powinieneś wybrać?

Czy nosisz okulary? Czy kiedykolwiek rozważałeś wypróbowanie soczewek kontaktowych? Możesz rozważyć zalety i wady soczewek kontaktowych w porównaniu z okularami! Istnieje wiele błędnych przekonań na temat soczewek kontaktowych, które powstrzymują osoby noszące szkła przed daniem im szansy. Jednak soczewki kontaktowe zadowalają wiele osób, które wymagają elastycznej korekcji wzroku.

Przez długi czas noszenie soczewek kontaktowych było możliwe tylko wtedy, gdy Twoja recepta była stosunkowo prosta. Dziś pacjenci ze znaczną korekcją astygmatyzmu mogą wygodnie nosić soczewki kontaktowe i mieć pewność dobrego widzenia.

Podobnie, klienci wymagający dodatkowej korekcji do czytania byli kiedyś zmuszeni do korygowania tylko widzenia do dali i noszenia okularów do czytania w kieszeni, na głowie lub zawieszonych na łańcuszku. Nowoczesne wieloogniskowe soczewki kontaktowe są teraz świetną opcją. Jednakże, Twoje widzenie może być nieco pogorszone w zależności od rodzaju aktywności, ponieważ soczewki zawierają zarówno korekcję do dali jak i do bliży.

Aby pomóc Ci zrozumieć zalety soczewek kontaktowych w porównaniu z okularami, poznaj wyjątkowe zalety tych niskoprofilowych urządzeń.

Dlaczego powinieneś spróbować soczewek kontaktowych?

Soczewki kontaktowe są bardzo użytecznym urządzeniem dla tych, którzy wymagają korekcji wzroku. Wielu użytkowników soczewek kontaktowych cieszy się ich wygodą i dyskrecją. Należy jednak pamiętać, że jeśli ktoś ma niewłaściwą higienę lub nadużywa soczewek kontaktowych, może to prowadzić do infekcji oka lub zmniejszenia oddychalności rogówki. Z tego powodu posiadanie pary aktualnych okularów jest zawsze wymagane. Ale możesz być pewny, że pod nadzorem specjalisty noszenie soczewek kontaktowych jest bezpieczne. Soczewki kontaktowe ewoluowały, aby dostosować się do potrzeb i komfortu Twoich oczu.

soczewki okulary

Dopasowanie soczewek kontaktowych zapewni, że odpowiednie soczewki zostały dobrane do unikalnego kształtu Twojego oka i da Ci szansę wypróbowania różnych marek i doświadczenia, jak będzie wyglądał świat przez Twoje nowe soczewki kontaktowe . Umożliwi to również Twojemu okuliście ocenę ruchu soczewki na Twoim oku. Skontaktuj się z okulistą, jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat zdrowia oczu i swoich unikalnych potrzeb.

Wybierz właściwe dopasowanie

Twoja rogówka (przezroczysta, kopulasta szyba z przodu oka) jest jedyną częścią ciała, która nie otrzymuje tlenu z krwi, ale z otaczającego ją powietrza. Kiedy soczewka jest umieszczona bezpośrednio na rogówce, dopływ tlenu będzie w pewnym stopniu ograniczony.

Nowoczesne materiały na soczewki, takie jak Silicon Hydrogel, pozwalają na pewne przenikanie przez nie tlenu. Jednak nawet najbardziej przepuszczalne dla tlenu soczewki mogą spowodować uduszenie się rogówki, jeśli będą zbyt ciasno dopasowane. Ciasno dopasowana soczewka może nie być zauważona przez użytkownika, ale może prowadzić do powikłań, takich jak obrzęk lub owrzodzenie rogówki. Luźna soczewka może nie tylko sprawiać wrażenie wiecznej rzęsy tkwiącej w oku, ale może być przyczyną mechanicznych otarć i powikłań.

Twój specjalista zweryfikuje soczewki na Twoich oczach, aby zapewnić odpowiedni ruch soczewki i dopływ tlenu. Po sprawdzeniu, czy Twoje soczewki są bezpieczne, masz prawo do zapisu tych pomiarów, jeśli zapłaciłeś za dopasowanie soczewek kontaktowych.

Kontakty kontra okulary: Wybierz swoje preferencje

Teraz, kiedy już wiesz, że prawie na pewno istnieją opcje dla Twojej recepty i procesu, przez który przechodzisz, aby zapewnić zdrowie Twoich oczu, poznajmy kilka unikalnych cech, które wyjaśniają zalety kontaktów w porównaniu z okularami.

Przystępność cenowa

Soczewki kontaktowe są obecnie oferowane w przystępnych cenach. Nowe technologie zwiększyły ich wydajność, komfort i bezpieczeństwo. Okulary, z drugiej strony, mają tę niedogodność, że są bardziej kruche. Dlatego też, soczewki kontaktowe mogą być interesującą alternatywą lub planem awaryjnym dla tych, którzy szukają niedrogiej opcji!

Dopasowane do uprawiania sportu

Czy jesteś zmęczony dopasowywaniem maski hokejowej lub kasku motocyklowego do swojej głowy podczas noszenia okularów? Nie wspominając już o poceniu się soczewek i wkładek... Uprawianie sportu z wyraźnym widzeniem i optymalnym komfortem dla oczu jest teraz całkowicie możliwe!

A jeśli Twój sport wiąże się z dużym wysiłkiem, soczewki kontaktowe nie zaparują podczas intensywnych ćwiczeń, jak to czasem bywa w przypadku soczewek okularowych.

Dostosowują się do różnych potrzeb wzrokowych

W dzisiejszych czasach soczewki kontaktowe mogą korygować większość problemów ze wzrokiem. Nawet osoby z dużym astygmatyzmem mogą być korygowane za pomocą soczewek kontaktowych, co nie zawsze było możliwe.

Jeśli masz ponad 40 lat i potrzebujesz pomocy przy czytaniu (prezbiopia), istnieją wieloogniskowe soczewki kontaktowe, które zaspokoją Twoje potrzeby wzrokowe. Nie musisz już polegać na soczewkach kontaktowych tylko dla widzenia na odległość, a dla widzenia z bliska musisz zmienić okulary do czytania. Możesz porozmawiać ze swoim okulistą o wieloogniskowych soczewkach kontaktowych.

Łatwe w utrzymaniu

Wszyscy użytkownicy soczewek kontaktowych potwierdzą, że soczewki kontaktowe robią prawdziwą różnicę. Oprócz mniejszej powierzchni, soczewki kontaktowe nie rysują się tak jak okulary. To sprawia, że są one mniej podatne na pogorszenie ostrości widzenia.

Mimo to, aby utrzymać optymalny komfort użytkowania soczewek kontaktowych, musisz traktować je z miłością. Muszą być one regularnie czyszczone i wymieniane. Zdejmowanie soczewek każdej nocy w celu ich dezynfekcji i usunięcia osadów białkowych jest ważne zarówno dla czystości, jak i komfortu. Chyba, że masz założone soczewki kontaktowe o przedłużonym noszeniu, które możesz nosić na noc, a Twój specjalista poinformował Cię, że Twoje oczy są wystarczająco zdrowe, aby to robić.

Zawsze upewnij się, że wymieniasz swoje soczewki zgodnie z zaleceniami lekarza okulisty, niezależnie od tego, czy mają być one wymieniane co miesiąc, dwa tygodnie czy codziennie. Soczewki jednodniowe nie oznaczają, że możesz spędzić kilka godzin na siłowni. Wyjmij je i używaj ponownie podczas kolejnego treningu przez 12 dni. Jednodniowe soczewki kontaktowe są przeznaczone do jednorazowego użytku i nie są przeznaczone do czyszczenia.

Jednodniowe soczewki kontaktowe są najzdrowszą opcją - zapewniają Twoim oczom świeżą, czystą soczewkę każdego dnia, więc nie musisz się martwić o odkładanie się białek czy bakterii. Nie wymagają też żadnej pielęgnacji.

Zabawny sposób na zmianę wyglądu

Kolorowe soczewki kontaktowe mogą wnieść trochę blasku do Twojego dnia i dodać ekscentryczny sznyt do Twojego stylu! Jeśli chcesz zmienić kolor oczu na wieczorne wyjście, lub po prostu chcesz się wyróżnić, kolorowe soczewki kontaktowe mogą być świetną opcją dla osób z pojedynczą receptą na wzrok. Kolorowe soczewki kontaktowe powinny być dopasowane przez specjalistę bez względu na to, czy potrzebna jest korekcja, czy nie.

Możesz wybrać albo naturalny odcień, albo krzykliwy, wyrazisty kolor. Dopasowanie pozwoli Ci również sprawdzić, które kolory wyglądają na Tobie najlepiej; wiele osób o ciemniejszych oczach nie zauważy żadnej zmiany, jeśli założy soczewki o jaśniejszym kolorze, np. niebieskie lub zielone. Rozważ Air Optix Colors, aby uzyskać oryginalny i subtelny wygląd.

Przeczytaj więcej: Przewodnik po kolorowych soczewkach kontaktowych

Nie musisz nosić okularów przeciwsłonecznych na receptę

Soczewki kontaktowe pozwalają Ci na swobodę, dzięki której nie musisz nosić okularów przeciwsłonecznych na receptę razem z okularami bezbarwnymi. Możesz mieć przy sobie jeden zestaw okularów przeciwsłonecznych bez recepty i zakładać je i zdejmować w zależności od potrzeb, bez kłopotliwego przełączania się pomiędzy okularami i okularami przeciwsłonecznymi. Proste, prawda? Wiele marek soczewek kontaktowych posiada wbudowaną ochronę przed promieniowaniem UV, jak również korekcję wzroku dla dodatkowego spokoju ducha.

Soczewkikontaktowe blokujące promieniowanie UV nie mają na celu zastąpienia okularów przeciwsłonecznych, ponieważ nie blokują 100% promieni UV i nie obejmują całego oka ani delikatnej tkanki wokół niego. Okulary przeciwsłoneczne ze 100% ochroną UV są nadal niezbędne dla najlepszego pokrycia i ochrony (nie wspominając o stylu).

Komfort dla oczu

Kiedy już nauczysz się, jak zakładać i zdejmować soczewki kontaktowe, możesz cieszyć się ich wygodą. Twój specjalista pomoże Ci zdecydować, które soczewki kontaktowe zagwarantują optymalny komfort dla Twoich oczu, czy będą to miękkie soczewki kontaktowe czy soczewkiRGP (Rigid Gas Permeable).

Komfort w pracy

Pamiętaj, że kontakty mogą być niewygodne, jeśli masz suche oczy lub jeśli pracujesz w klimatyzowanym biurze. Możesz najpierw nauczyć się jak leczyć suchość oczu poprzez utrzymywanie zdrowych nawyków. Niektóre soczewki kontaktowe mają specjalną konstrukcję do użytku biurowego i mogą pomóc zmniejszyć zmęczenie oczu podczas pracowitych dni w pracy. Krople do oczu są również czymś, co wszyscy użytkownicy soczewek kontaktowych powinni mieć pod ręką.

Ponadto, jeśli pracujesz przed komputerem przez cały dzień i nosisz soczewki kontaktowe, pamiętaj o częstym mruganiu. Stosuj zasadę 20-20-20: co 20 minut odwracaj wzrok od monitora i skup się na czymś oddalonym o co najmniej 20 stóp przez 20 sekund. Twoje oczy będą Ci za to wdzięczne.

Dyskrecja

Nie czujesz się komfortowo nosząc okulary? Uzyskaj wyraźne widzenie dla swojej recepty z dyskretnym wyglądem nosząc kontakty.

Jest to dodatkowa korzyść dla osób noszących okulary, które mają wysoką receptę, ponieważ nie musisz się martwić o grube soczewki w kontaktach. Wysoka recepta w formie soczewki kontaktowej nie jest widoczna w porównaniu z okularami. Plus, to robi z dala od wielu krzywizn i zniekształceń, które można doświadczyć z wysokiej recepty okularów.

Zachowaj czyste widzenie peryferyjne

Dzięki soczewkom kontaktowym Twoje pole widzenia nie jest ograniczone ramkami ok ularów. Możesz wyjść z domu i widzieć swój świat wyraźnie z boku na bok, bez bariery w postaci nieporęcznych oprawek. Przy prawidłowym noszeniu soczewek kontaktowych możesz cieszyć się znacznie szerszym polem widzenia.

Jesteś zainteresowany soczewkami kontaktowymi?

Najlepszą opcją jest przedyskutowanie tego z lekarzem okulistą, aby zdecydować, jakie rozwiązanie jest dla Ciebie idealne. Okulary nadal będą potrzebne, aby dać Twoim oczom odpocząć od kontaktów i zapewnić rogówce trochę naturalnego czasu na oddychanie. Chociaż okulary nie mogą być całkowicie zastąpione przez kontakty, zawsze będą dobrym uzupełnieniem soczewek kontaktowych i odwrotnie.

 • Telefon:
  (076)-833-52-27

 • ul.Chopina 54A
  67-200 Głogów

 • E-mail:
  kontakt@eyeprotect.pl

O nas
logo-footer

Zapraszamy do naszego salonu optycznego w Głogowie zlokalizowanego przy ul. Chopina 54A. Kontakt telefoniczny: (76)-833-52-27

© Copyright eyeprotect. All Rights Reserved.