• (076)-833-52-27
 • kontakt@eyeprotect.pl
 • 20

  paź

  2021

Makijaż dla osób noszących szkła kontaktowe

Według Amerykańskiej Akademii Okulistyki i Amerykańskiego Stowarzyszenia Optometrycznego, makijaż oczu jest jednym z najczęstszych źródeł problemów u osób noszących soczewki kontaktowe. Nie oznacza to jednak, że musisz poświęcić swój najlepszy wygląd, aby widzieć wyraźnie. Wiedza o tym, jak wybrać odpowiedni rodzaj kosmetyków i nauczyć się, jak prawidłowo je nakładać, może zrobić różnicę. Poniższy przewodnik po produktach pomoże Ci zachować zdrowe i piękne oczy:

Podkład

Zasadą numer jeden jest, aby przed nałożeniem makijażu lub kremu nawilżającego zawsze najpierw umyć ręce, a następnie włożyć soczewki kontaktowe. Następnie, podkład jest dobrym krokiem na początek, ponieważ pomaga utrzymać cienie i linery na swoim miejscu.

Cień do powiek

Wybieraj cienie w kremie, a nie w proszku, ponieważ istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że dostaną się one do oczu. Pamiętaj, że cienie w kremie mogą bardziej podrażniać oczy, jeśli dostaną się do oczu, więc wybieraj raczej kremy na bazie wody niż oleju.

Eyeliner

Jest to powszechna praktyka, aby użyć eyeliner na linii wodnej pod rzęsami. Nie jest to najlepszy pomysł dla osób noszących soczewki kontaktowe, ponieważ nakłada on produkt bezpośrednio na soczewkę i samo oko, a także blokuje gruczoły olejowe powiek. Ołówki są zalecane zamiast żelowych lub kremowych linerów, które mogą wysychać i łuszczyć się. Trzymaj się jednak z daleka od kredek Kohl, ponieważ zawierają one metale ciężkie, takie jak ołów, i nie są dopuszczone do użytku kosmetycznego przez FDA.

Tusz do rzęs

Unikaj tuszów do rzęs z włóknami lub wydłużających rzęsy, ponieważ mogą one wytwarzać mikropłatki, które dostają się do oczu. Trzymaj się również z dala od wodoodpornych tuszy do rzęs, ponieważ nie można ich spłukać wodą i mogą one zabarwić miękkie soczewki kontaktowe. Zamiast tego szukaj hipoalergicznych, bezzapachowych i bezolejowych tuszy do rzęs. Nakładając tusz, nie szczotkuj go aż do nasady rzęs, aby produkt nie dotykał oczu i nie pozostawiał grudek, które mogą się złuszczać i wpadać do oczu. Myśląc o rzucając tusz do rzęs i po prostu o swoje rzęsy farbowane? Pomyśl jeszcze raz, jak trwałe barwniki rzęs były znane powodować poważne obrażenia oczu i wiele z nich nie są zatwierdzone przez FDA.

Ponieważ dwie trzecie populacji soczewek kontaktowych to kobiety, wiele firm kosmetycznych produkuje produkty w odpowiedzi na to rosnące zapotrzebowanie. Następnym razem, gdy będziesz w sklepie z kosmetykami do makijażu, poproś o produkty, które są specjalnie oznaczone jako "przetestowane przez okulistę" i "bezpieczne dla osób noszących soczewki kontaktowe". Ale nawet w przypadku tych produktów, jeśli stale nosisz dużo makijażu, rozważ przejście na soczewki jednodniowe. Jest to jedyny sposób, aby mieć 100% pewność, że każdego dnia zaczynasz od świeżej, wolnej od makijażu i osadów pary soczewek. Dobrym rozwiązaniem jest Proclear 1-day, który jest wykonany z unikalnego materiału, który naturalnie przyciąga wodę i utrzymuje 96% nawilżenia po 12 godzinach noszenia.

Bezpieczeństwo jest zawsze na pierwszym miejscu. Jeśli masz jakiekolwiek podrażnienia lub reakcję na makijaż, natychmiast go zmyj i skontaktuj się z lekarzem okulistą. Nie ma jednak powodów do nadmiernych obaw. Zwracając uwagę na swoje produkty i zachowując ostrożność przy ich nakładaniu, prawdopodobnie będziesz w stanie nadal wyglądać (i widzieć) jak najlepiej.

Znajdź okulistę w pobliżu!

 • Telefon:
  (076)-833-52-27

 • ul.Chopina 54A
  67-200 Głogów

 • E-mail:
  kontakt@eyeprotect.pl

O nas
logo-footer

Zapraszamy do naszego salonu optycznego w Głogowie zlokalizowanego przy ul. Chopina 54A. Kontakt telefoniczny: (76)-833-52-27

© Copyright eyeprotect. All Rights Reserved.