• (076)-833-52-27
 • kontakt@eyeprotect.pl
 • 17

  lis

  2015

Okularnik modny nawet w biurze, czyli jak wybrać okulary, kiedy pracujemy przy komputerze

Coraz więcej osób pracujących w biurze musi sięgać po okulary. Stała się to więc konieczność. Wobec tego pojawia się pytanie: jak dobrać okulary do pracy w biurze? Co należy brać pod uwagę, aby nie tylko doskonale spełniały swoje funkcje, ale były również wygodne? Do tego dochodzi także kwestia mody – jak być modnym w korporacji, kiedy nosi się okulary?

Kiedy kupujemy okulary, które mają służyć nam przede wszystkim do pracy przy komputerze, powinniśmy zadbać przede wszystkim o to, aby umożliwiały nam wygodną i komfortową pracę. Środowisko biurowe to dla okularnika kilka niespodzianek: 

Nieznośny kurz

Poziom kurzu jest w biurowym powietrzu wyższy niż gdzie indziej. Warto pamiętać, że pomieszczenia biurowe są jednymi z najbardziej zanieczyszczonych miejsc. Wszystko dlatego, że w biurze znajduje się mnóstwo powierzchni, które kurz przyciągają. Tyczy się to zwłaszcza tych pomieszczeń, które są klimatyzowane.

Światło monitorów

Skutecznie pogarsza one jakość naszego widzenia przez nasilone promieniowanie elektromagnetyczne. Jeżeli odpowiednio wybierzemy szkła okularowe, zadbamy skutecznie o nasze oczy. Stawiać należy na modele wyposażone w dodatkowe powłoki. Zalicza się do nich powłoki: antyrefleksyjną, antyelektromagnetyczną, hydrofobową, antystatyczną. Ich stosowanie sprawia, że nasze oczy mają zapewnioną większą przejrzystą, odbicia zostają zredukowane, a przyciąganie pyłków przez okulary istotnie zmniejszone. Zainwestowanie w okulary z powłokami to nie tylko większy komfort pracy i lepsza jakość widzenia, ale również większe zdrowie dla naszych oczu. Praca przy komputerze wiąże się ze zdecydowanie rzadszym mruganiem. W efekcie pojawia się niedostateczne nawilżanie naszych oczu. Jest to kolejny czynnik bardzo poważnie obciążający nasze oczy. Warto więc do pracy przy komputerze zaopatrzyć się w krople nawilżające. Nie bez znaczenia jest także zdrowa dieta, w której muszą znaleźć się produkty dostarczające nam dużych ilości witaminy A, C oraz E. 

Moda biurowa, czyli na jakie oprawki postawić?

Trzeba pamiętać, że moda w korporacjach jest bardzo silnie ograniczona przez obowiązujący dress code. Obejmuje on porządnie wyprasowaną koszulę, idealnie skrojoną marynarkę oraz buty, które zawsze muszą być dobrane kolorystycznie do całości. Zdecydowanie więcej swobody mają w tym względzie kobiety. Trzeba jednak pamiętać że, w profesjonalnym środowisku stawia się na umiar oraz dyskretną elegancję. Oprawki okularów muszą pasować do tego, co nosi się na co dzień. Aby oprawki dobrze prezentowały się na twarzy, trzeba dopasować je do jej kształtu. Warto pamiętać, że okulary wpływają na to, jak oceniany jest wiek osoby, która je nosi. Grubsze oprawki, które mają zauszniki ze wstawkami stylizowanymi na drewniane sprawią, że młody pracownik nabierze powagi. Oprawki typu wiedeńskiego to z kolei idealny wybór dla mężczyzn, którzy chcą sobie odjąć nieco lat. Trzeba pamiętać, że okulary do pracy biurowej muszą nie tylko dobrze się prezentować, ale muszą być także użyteczne. Nie mogą być ciężkie, a cechować powinna je bardzo duża wytrzymałość. Ważne jest także, aby były dobrze osadzone.

 • Telefon:
  (076)-833-52-27

 • ul.Chopina 54A
  67-200 Głogów

 • E-mail:
  kontakt@eyeprotect.pl

O nas
logo-footer

Zapraszamy do naszego salonu optycznego w Głogowie zlokalizowanego przy ul. Chopina 54A. Kontakt telefoniczny: (76)-833-52-27

© Copyright eyeprotect. All Rights Reserved.