• (076)-833-52-27
 • kontakt@eyeprotect.pl
 • 3

  lip

  2017

Dlaczego należy kupować okulary tylko u optyka?

Obecnie nie brakuje sklepów, w którym można kupić gotowe okulary o określonej mocy. Czy jednak kupowanie takich produktów jest bezpieczne?

Od czego zacząć kupno okularów?

Bardzo dużo osób sądzi, że optyk jest osobą odpowiedzialną jedynie za dobór mocy szkieł okularowych, zaś oprawki mogą być dobrane wedle własnego uznania. Nie jest jednak prawda. Aby kupić dobre okulary trzeba w pierwszej kolejności odwiedzić gabinet okulisty. Fachowiec sprawdzi narząd wzroku i oceni czy mamy jakieś kłopoty w tym aspekcie. Kiedy okaże się, że nasze oczy są zdrowe - trzeba wiedzieć, że wada wzroku to nie choroba - ale potrzebne są okulary, wtedy doradzi wizytę u optometrysty (który zazwyczaj pracuje w salonie optycznym).

Co różni optometrystę od optyka?

Optometrysta to osoba, która jest odpowiedzialna za prawidłowy pomiar wady oka. Poza tym dobiera soczewki okularowe o odpowiedniej mocy. W czasie badania optometrysta ma szansę zauważyć zmiany w gałce ocznej. Nie jest jednak uprawniony do leczenia, a jeśli dostrzeże jakiekolwiek kłopoty, to kieruje pacjenta do lekarza specjalisty.

Jeśli posiadamy określone moce szkieł okularowych, to powinniśmy skonsultować się z optykiem, który pomoże dobrać oprawki pod kątem kształtu twarzy oraz nosa. Poza tym szkła będą dopasowane tak, żeby odpowiednio komponowały się z wybraną oprawą.

Należy wiedzieć, iż okulary nie będą dobrze prezentować się, jeśli oprawa oraz soczewki będą źle dobrane. W czasie wyboru szkieł trzeba zastanowić się kiedy będziemy korzystać z tych produktów do korekcji wzroku. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na szkła ze specjalnymi powłokami. Najczęściej stosowaną jest powłoka antyrefleksyjna, która rekomendowana jest ludziom spędzającym wiele czasu przed komputerem.

Wybór oprawek

W salonach optycznych jest bardzo duży wybór oprawek. Są one wykonane z rozmaitych materiałów (z plastiku, metalu, tytanu czy drewna). Trzeba pamiętać, że wśród nich znajduje się wiele elementów lepszej oraz gorszej jakości. Podobnie wygląda sprawa z zakresem cenowym. W związku z tym pomoc optyka przy wyborze odpowiednich produktów jest nieoceniona.

 • Telefon:
  (076)-833-52-27

 • ul.Chopina 54A
  67-200 Głogów

 • E-mail:
  kontakt@eyeprotect.pl

O nas
logo-footer

Zapraszamy do naszego salonu optycznego w Głogowie zlokalizowanego przy ul. Chopina 54A. Kontakt telefoniczny: (76)-833-52-27

© Copyright eyeprotect. All Rights Reserved.