• (076)-833-52-27
 • kontakt@eyeprotect.pl
 • 6

  lip

  2017

Kupowanie okularów – czy tylko u optyka?

Wady wzroku są dziś poważnym problemem. Cierpi na nie mnóstwo ludzi, do czego przyczynia się niestety nowoczesny tryb życia, zdominowany przez ekrany monitorów i smartfonów. Na szczęście medycyna nieustannie się rozwija i pozwala człowiekowi na radzenie sobie z takimi problemami. Wystarczy dobrać odpowiednie okulary, aby móc żyć z wadą wzroku zupełnie tak, jakby w ogóle jej nie było.

Wybór okularów dostępnych na rynku jest obecnie ogromny, co oczywiście powinno ucieszyć każdego z jakąkolwiek wadą wzroku. Wielkie możliwości mamy w kwestii samej tylko estetyki – zawsze możemy wybrać oprawki odpowiednie dla naszego wyglądu i preferowanego stylu. Znacznym zróżnicowaniem odznaczają się również same soczewki. Dzięki współczesnej technologii możliwe jest zachowanie ich doskonałych właściwości korekcyjnych przy wdrażaniu coraz mniejszej grubości i wagi. Sprawia to, że noszenie okularów staje się coraz wygodniejsze.

Nie da się jednoznacznie stwierdzić, które okulary są najlepsze w przypadku konkretnej wady wzroku. Zawsze jest to kwestia mocno indywidualna, uzależniona od warunków fizycznych danego człowieka.

Pierwszym krokiem do wybrania idealnych okularów powinno być przeprowadzenie dokładnych badań u okulisty. Jedynie wówczas dowiemy się, jaką dokładnie wadę wzroku posiadamy i jak mocnych soczewek potrzebujemy. Optyk musi następnie dopasować odpowiednią oprawę do naszych okularów, kierując się przy tym zarówno wybranym rodzajem soczewek, jak i kształtem twarzy pacjentów. Wszystko musi oczywiście odbywać się w ścisłej współpracy z pacjentem, aby to właśnie jemu zapewnić największą wygodę. Do ostatecznego dopasowania okularów potrzebne jest przeprowadzenie jeszcze kilku badań.

Cały proces wybierania okularów u optyka może być dość czasochłonny. Jeśli jednak chcemy zapewnić sobie naprawdę dobrą korekcję naszej wady wzroku, to musimy przez to przejść. Coraz więcej ludzi popełnia bardzo poważny błąd, jakim jest samodzielne wybieranie dla siebie okularów i kupowanie ich nawet w supermarketach. Fakt, jest to rozwiązanie znacznie szybsze i tańsze. Może jednak być jednocześnie bardzo szkodliwe dla naszych oczu. Samodzielnie nigdy nie jesteśmy w stanie dokładnie zdiagnozować naszej wady wzroku. Noszenie złych okularów może jeszcze bardziej ją pogorszyć.

Okulary wybrane przez optyka mają znacznie więcej zalet. Mamy przede wszystkim pewność, że zostały one przygotowane specjalnie dla nas, z myślą o naszych własnych potrzebach. Możemy także wybierać wśród wielu różnych rodzajów oprawek, które zaproponuje nam optyk. Zawsze wybierzemy dzięki temu coś idealnie pasującego do preferowanego przez nas stylu.

 • Telefon:
  (076)-833-52-27

 • ul.Chopina 54A
  67-200 Głogów

 • E-mail:
  kontakt@eyeprotect.pl

O nas
logo-footer

Zapraszamy do naszego salonu optycznego w Głogowie zlokalizowanego przy ul. Chopina 54A. Kontakt telefoniczny: (76)-833-52-27

© Copyright eyeprotect. All Rights Reserved.