• (076)-833-52-27
 • kontakt@eyeprotect.pl
 • 22

  lip

  2021

Przewodnik po kolorowych soczewkach kontaktowych

Chcesz dodać więcej blasku swoim oczom? Noszenie kolorowych soczewek kontaktowych jest jak wypróbowanie nowej fryzury, może całkowicie zmienić Twój wygląd. Jednak w przeciwieństwie do włosów, możesz je zdjąć kiedy tylko chcesz...

Kolorowe soczewki mogą być zarówno sposobem na zmianę koloru Twoich oczu, jak również mogą być Twoim znakiem rozpoznawczym. Nie musisz nosić dużo krzykliwej biżuterii lub makijażu, jeśli uczynisz ze swoich oczu swój charakterystyczny dodatek!

Chcesz spróbować, ale jeszcze nie podjęłaś decyzji? Pozwól, że wyjaśnimy Ci ten temat! Odpowiedzieliśmy na niektóre z najczęściej zadawanych pytań dotyczących kolorowych soczewek kontaktowych.

Czy kolorowe soczewki kontaktowe są bezpieczne?

Zdrowie i bezpieczeństwo Twoich oczu jest bardzo ważne. Kolorowe soczewki kontaktowe są wyrobem medycznym. Z tego powodu specjaliści zalecają dopasowanie soczewek kontaktowych, aby pomóc Ci znaleźć opcję odpowiednią dla Twoich oczu i chroniącą zdrowie Twoich oczu - niezależnie od tego, czy używasz soczewek do korekcji, czy tylko do celów kosmetycznych, dopasowanie jest konieczne.

Podobnie jak w przypadku zwykłych kontaktów, musisz zachować bezpieczne nawyki, aby chronić swoje oczy. Tak długo, jak utrzymujesz właściwą pielęgnację soczewek i postępujesz zgodnie z instrukcjami dostarczonymi przez specjalistę, noszenie kolorowych kontaktów jest bezpieczne. Skonsultuj się ze swoim specjalistą, aby dowiedzieć się, czy kolorowe kontakty są dla Ciebie odpowiednie.

Jeśli nie jesteś zaznajomiony z noszeniem kontaktów, upewnij się, że dowiesz się, jak prawidłowo zakładać kontakty. Należy również pamiętać, że generalnie kolorowe soczewki kontaktowe są wykonane z materiałów, które nie przepuszczają tyle tlenu do rogówki. Z tego powodu ważne jest, aby wybrać kolorowe soczewki kontaktowe, które pasują do Twojego harmonogramu noszenia.

soczewki kolorowe

Niektóre kolorowe soczewki kontaktowe, takie jak Air Optix Colors, oferują jednak znacznie lepszą penetrację tlenu niż większość marek klientów. Porozmawiaj ze swoim lekarzem okulistą, aby zdecydować, która marka zapewni Ci maksymalny komfort i bezpieczeństwo oczu!

Czy muszę mieć receptę, aby nosić kolorowe soczewki kontaktowe?

Recepta na noszenie kolorowych soczewek kontaktowych jest sugerowana przez specjalistów. Ważne jest, aby pamiętać, że nawet jeśli masz doskonały wzrok i chcesz tylko dodać odrobinę koloru do swoich oczu - to nadal jest to wyrób medyczny. I nadal znajduje się tuż przy rogówce, która potrzebuje tlenu.

Kiedy zakładasz soczewkę kontaktową na rogówkę, jej dopływ tlenu jest zmniejszony. Recepta na soczewki kontaktowe nie tylko oznacza moc korekcyjną soczewki, ale także określa właściwy rozmiar soczewki wymagany dla Twojego oka, markę i materiał soczewki.

Podczas gdy wielu ludzi myśli o swojej "recepcie" jako o MOCY soczewek i jest to w dużej mierze prawdą w przypadku okularów, Twoja recepta na soczewki kontaktowe wskazuje również, że Twoje kontakty pasują dobrze i nie będą stanowić zagrożenia dla Twoich oczu.

Możesz łatwo kupić kolorowe kontakty online na podstawie swojej recepty. A jeśli otrzymałeś receptę na markę soczewek kolorowych, możesz kupić dowolny z dostępnych kolorów i mieć pewność, że soczewki będą dobrze dopasowane. Twój okulista zajmie się marką, a Ty zajmiesz się kolorem - nie krępuj się eksperymentować!

Jak działają kolorowe soczewki kontaktowe?

Kolorowe soczewki kontaktowe są zaprojektowane z przezroczystym obszarem w środku, który idealnie pokrywa się z Twoją źrenicą. To właśnie dzięki temu światło może przez nie przechodzić i umożliwiać Ci widzenie.

Podczas dopasowania kolorowych soczewek kontaktowych upewnisz się, że Twoja źrenica jest prawidłowo wyśrodkowana w tym otworze w soczewce. Jeśli tak nie jest, Twoje widzenie może być zaburzone, szczególnie w nocy, kiedy źrenica powiększa się i może sięgać do kolorowego obszaru soczewki.

Jakie są różne rodzaje kolorowych soczewek kontaktowych?

Przede wszystkim, w zależności od Twoich wymagań wzrokowych, możesz wybrać pomiędzy:

i. Niekorekcyjne , jeśli nie wymagasz żadnej korekcji wzroku i chcesz nosić kolorowe kontakty tylko dla celów estetycznych.

ii. Kolorowe kontakty na receptę , jeśli potrzebujesz korekcji wzroku i chcesz spróbować nowych odcieni oczu!

Następnie, masz wybór pomiędzy różnymi kategoriami kolorów, odcieni i cech:

i. Barwy uwydatniające: Kontakty, które wzmacniają Twój naturalny kolor oczu dla bardziej subtelnej zmiany. Jeśli szukasz kontaktów o naturalnym wyglądzie, spójrz na Air Optix Colors, Dailies Colors, FreshLook Colorblends lub Acuvue Define Vivid.

ii. Vivid tints: jaśniejsze kolory, które przyciągną wszystkie spojrzenia na Ciebie! Dostępne w szerokiej gamie kolorów. Przykład: Air Optix Colors (dostępne zarówno w subtelnych, jak i żywych liniach w obrębie gamy kolorystycznej).

iii. Soczewki "Circle" (zwane również soczewkami "doll's eye" lub "Limbal rings"): Nowe odmiany soczewek kolorowych mające na celu powiększenie optycznie oczu. Posiadają one ciemny kolorowy pierścień wokół zewnętrznej krawędzi soczewki.

Kolorowe soczewki na specjalne okazje

Soczewki naHalloween lub kostiumowe to specjalne soczewki kontaktowe we wzory, dzikie kolory lub nawet całkowicie czarne! Prawie nigdy nie są one przepisywane przez specjalistów, ponieważ wiele materiałów używanych do ich produkcji jest bardzo przestarzałych. Dlatego też noszenie tanich soczewek na Halloween nie jest zalecane, ponieważ może to spowodować infekcję oczu.

Soczewki doefektów specjalnych to duże, robione na zamówienie soczewki używane w produkcjach telewizyjnych i filmowych. Te niestandardowe soczewki mogą być noszone tylko przez krótki czas i wymagają nadzoru licencjonowanego specjalisty.

Jaki kolor powinienem wybrać?

Znalezienie koloru, który podoba Ci się na Twoich oczach i który może być faktycznie widziany i podziwiany jest ważne. Dopasowanie kolorowych soczewek kontaktowych u Twojego specjalisty zazwyczaj obejmuje możliwość wypróbowania różnych kolorów soczewek, aby znaleźć ten, który wygląda na Tobie najlepiej. Dla soczewek kolorowych dostępnych jest wiele różnych odcieni:

 • Kontakty dla jasnych oczu

Tinta Enhancement jest zazwyczaj najlepsza dla jaśniejszych naturalnych kolorów oczu i posiada obszary w soczewce, które pozwalają Twojemu naturalnemu kolorowi mieszać się z odrobiną czegoś innego. Niebieska mieszanka nie będzie tak zauważalna na ciemnobrązowej tęczówce, podczas gdy ktoś o zielonych oczach może założyć niebieską soczewkę i różnica będzie widoczna z odległości dziesięciu metrów.

 • Kontakty dla ciemnych oczu

Ogólnie rzecz biorąc, im ciemniejsze są Twoje oczy, tym ciemniejsze i/lub bardziej nieprzezroczyste kolorowe soczewki będziesz chciał wybrać. Soczewki kontaktowe przeznaczone do jaśniejszych kolorów oczu (niebieskie lub zielone) nie będą tak dobrze widoczne na ciemnych oczach.

 • Zabarwienie nieprzezroczyste

Zakrywają całkowicie Twój naturalny kolor oczu i mogą być stosowane dla jasnych lub ciemnych oczu, w zależności od indywidualnych typów oczu. Jeśli chcesz wypróbować nieprzezroczyste kolorowe kontakty, poznaj brązowekontakty i ich 3 w 1 mieszane kolory dla elektrycznego szkliwa.

Kolorowe kontakty poszerzą Twoje poszukiwania stylistyczne. Kiedy już znajdziesz kolory, które do Ciebie pasują, baw się dobrze, dopasowując swój strój, makijaż i biżuterię! Twoje idealne dopasowanie będzie łączyło w sobie optymalny komfort noszenia soczewek oraz modny styl, który sprawi, że poczujesz się piękna i inna!

Pamiętaj, że jeśli zamierzasz nosić kolorowe soczewki kontaktowe na co dzień, regularne badania wzroku są niezbędne, aby zapewnić, że oczy pozostają zdrowe.

 • Telefon:
  (076)-833-52-27

 • ul.Chopina 54A
  67-200 Głogów

 • E-mail:
  kontakt@eyeprotect.pl

O nas
logo-footer

Zapraszamy do naszego salonu optycznego w Głogowie zlokalizowanego przy ul. Chopina 54A. Kontakt telefoniczny: (76)-833-52-27

© Copyright eyeprotect. All Rights Reserved.