• (076)-833-52-27
 • kontakt@eyeprotect.pl
 • 25

  paź

  2021

Soczewki kontaktowe dla astygmatyzmu

Soczewki kontaktowe dla astygmatyków przeszły w ostatnich latach długą drogę. Nie tak dawno temu podczas wizyty u okulisty powiedziano by Ci, że jedyną opcją dla astygmatyzmu są sztywne, gazoprzepuszczalne ("twarde") soczewki kontaktowe. Teraz, nie tylko możesz dostać miękkie soczewki kontaktowe dla astygmatyzmu, ale również możesz je dostać w wersji jednodniowej, wieloogniskowej i z częstą wymianą. Przeczytaj dalej, aby pomóc zdecydować, która soczewka jest dla Ciebie odpowiednia:

Co to jest astygmatyzm?

Astygmatyzm jest bardzo powszechnym schorzeniem, w którym krzywizna rogówki lub soczewki oka przypomina bardziej podłużny kształt piłki nożnej niż okrągły jak piłka do koszykówki, co uniemożliwia prawidłowe ogniskowanie się światła na siatkówce. Powoduje to rozmycie widzenia zarówno w przypadku bliskich, jak i dalekich obiektów. Często występuje wraz z innymi wadami refrakcji, takimi jak krótkowzroczność (nearsightedness) i nadwzroczność (farsightedness). Chociaż możliwe jest rozwinięcie się astygmatyzmu w wyniku urazu oka, jest on zazwyczaj obecny od urodzenia i może się zmieniać z czasem.

Co to są toryczne soczewki kontaktowe?

Wszystkie soczewki kontaktowe dla osób z astygmatyzmem, niezależnie od tego, czy są to soczewki GP czy miękkie, nazywane są soczewkami "torycznymi". Nazwa ta pochodzi od unikalnego kształtu soczewki. Podczas gdy typowa soczewka kontaktowa ma kształt sferyczny, przypominający plasterek piłki, soczewka toryczna ma kształt plasterka piłki nożnej. Ten szczególny kształt pozwala na uzyskanie różnych mocy optycznych w różnych punktach.

Dowiedz się więcej na: http://blackouteurope.pl

Dopasowanie soczewek torycznych

Ponieważ pacjenci z astygmatyzmem potrzebują różnych mocy optycznych w określonych punktach oka, toryczne soczewki kontaktowe muszą być precyzyjnie dopasowane w odpowiedni sposób. Istnieją różne sposoby, dzięki którym producenci zapobiegają obracaniu się soczewek torycznych. Niektórzy używają cienkich i grubych stref, inni odcinają nieco dolną część soczewki. Soczewki CooperVision wykorzystują Optymalną Geometrię Soczewki, która jest jednolitą grubością soczewki, aby szybko zorientować i ustabilizować soczewkę.

Wybór odpowiednich soczewek torycznych dla Ciebie

Posiadanie astygmatyzmu nie ogranicza już Twojego wyboru soczewek kontaktowych. Istnieją soczewki toryczne, które są przeznaczone do innych korekcji wzroku, takich jak prezbiopia. Dobrym wyborem dla tego typu soczewek jest wieloogniskowa soczewka toryczna Proclear. Istnieją również soczewki przeznaczone do przedłużonego trybu noszenia, takie jak soczewka toryczna Biofinity. Przedyskutuj swój styl życia i preferencje z lekarzem okulistą, aby ustalić, która soczewka będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia. Skontaktuj się z lekarzem okulistą już dziś.

 • Telefon:
  (076)-833-52-27

 • ul.Chopina 54A
  67-200 Głogów

 • E-mail:
  kontakt@eyeprotect.pl

O nas
logo-footer

Zapraszamy do naszego salonu optycznego w Głogowie zlokalizowanego przy ul. Chopina 54A. Kontakt telefoniczny: (76)-833-52-27

© Copyright eyeprotect. All Rights Reserved.