• (076)-833-52-27
 • kontakt@eyeprotect.pl
 • 27

  paź

  2021

Suchość podczas noszenia soczewek kontaktowych

Jeśli jesteś użytkownikiem soczewek kontaktowych cierpiącym z powodu suchości, nie jesteś sam. Aż do 50% użytkowników miękkich soczewek kontaktowych skarży się na suchość. Wielu z nich nawet całkowicie rezygnuje z noszenia soczewek i wraca do noszenia okularów. Nie ma potrzeby uciekać się do takich skrajności. Dzięki różnorodności dostępnych obecnie soczewek kontaktowych i płynów pielęgnacyjnych, konieczność rezygnacji z ich noszenia z powodu suchości jest ograniczona.

Przyczyny suchości:

Istnieje wiele przyczyn suchości, w tym: alergie, wiek, niektóre leki, nadmierne korzystanie z komputera, a nawet ciąża. Objawy, inne niż suchość oczywiście, mogą obejmować: kłucie, pieczenie, niewyraźne widzenie, zaczerwienienie, i / lub ziarniste uczucie, jakby coś było w oku. Najlepszym sposobem zdiagnozowania poszczególnych objawów suchego oka jest wizyta u okulisty. On lub ona może zbadać film łzowy i oceni Twoje szczególne objawy, aby ustalić najlepszy sposób na zwiększenie komfortu noszenia soczewek.

Soczewki kontaktowe silikonowo-hydrożelowe

Możesz zapytać swojego okulistę o silikonowo-hydrożelowe soczewki kontaktowe. Ten zaawansowany materiał pozwala na większy przepływ tlenu, co jest pomocne w przypadku suchych oczu. Linia Biofinity firmy CooperVision to specjalny rodzaj soczewek silikonowo-hydrożelowych wykonanych w technologii Aquaform Comfort Science; wysoce oddychający i wilgotny materiał zaprojektowany dla optymalnego komfortu.

Cierpisz z powodu suchości oka związanej z soczewkami kontaktowymi?

Wiele osób sięga po dostępne bez recepty krople do oczu, kiedy dopada ich suchość oka. Dla wielu jest to tylko tymczasowe rozwiązanie, a w zależności od kropli, niektóre z nich mogą nawet zmętnić Twoje soczewki.

Jeśli cierpisz z powodu suchości oka związanej z soczewkami kontaktowymi, możesz być zainteresowany linią soczewek Proclear firmy CooperVision, które są jedynymi soczewkami kontaktowymi zatwierdzonymi przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (U.S. FDA) z następującym oświadczeniem: "mogą zapewnić lepszy komfort użytkownikom soczewek kontaktowych, którzy doświadczają łagodnego dyskomfortu lub objawów związanych z suchością podczas noszenia soczewek". Rodzina Proclear obejmuje również soczewki jednodniowe, które mogą być pomocne, jeśli Twoja suchość spowodowana jest alergiami.

Jeśli jesteś zmęczony radzeniem sobie z suchością podczas noszenia soczewek kontaktowych, umów się na wizytę u swojego okulisty już dziś i wróć do wyraźnego i komfortowego widzenia!

Żaden z fragmentów tego bloga nie może być interpretowany jako porada medyczna, ani nie ma na celu zastąpienia zaleceń lekarza specjalisty. W przypadku szczegółowych pytań należy skontaktować się z lekarzem okulistą.

 • Telefon:
  (076)-833-52-27

 • ul.Chopina 54A
  67-200 Głogów

 • E-mail:
  kontakt@eyeprotect.pl

O nas
logo-footer

Zapraszamy do naszego salonu optycznego w Głogowie zlokalizowanego przy ul. Chopina 54A. Kontakt telefoniczny: (76)-833-52-27

© Copyright eyeprotect. All Rights Reserved.