• (076)-833-52-27
 • kontakt@eyeprotect.pl
 • 6

  lip

  2017

Jak dobrać dla siebie tanie okulary u optyka?

Wbrew powszechnym przekonaniom, nie zawsze wysoka cena produktu idzie w parze z jego jakością. Podczas wyboru odpowiednich okularów należy przede wszystkim zwrócić uwagę na naszą wygodę oraz ich zastosowanie. Dobry optyk bez wątpienia powinien w każdej sytuacji wesprzeć nas radą i pomóc w wyborze.

Dobór szkieł

Najważniejszym aspektem okularów są oczywiście szkła. Podczas wizyty o optyka najczęściej mamy już za sobą badanie wzroku i wiemy, jakich parametrów potrzebujemy. Jeżeli jednak sami zauważymy, że mamy problemy z oczami, a chcemy uniknąć wizyty w przychodni, można również zbadać się w salonie. Ważne jest, że tylko profesjonalne badanie pozwoli nam wykazać dokładną wadę wzroku i dopiero na tej podstawie wybierane są szkła.

Cena okularów w dużej mierze zależy od soczewek. Producenci oferują liczne możliwości dodatkowe, takie jak na przykład przyciemnienie szkieł oraz dodatkowe filtry, które mogą chronić przed słońcem lub ułatwiać pracę przy komputerze. Specjalnie dla kierowców przygotowane są również dodatkowe polaryzacje oraz ochrony antyrefleksyjne, co sprawia, że światło nie odbija się od szkieł, dzięki czemu wzrasta komfort jazdy.

W przypadku osób cierpiących zarówno na krótkowzroczność, jak i dalekowzroczność, bardzo dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie ze szkieł progresywnych. Dzięki temu będą one służyły zarówno do czytania, jak i do codziennego stosowania.

Wybór wygodnych oprawek

Po wstępnym wyborze szkieł, można przejść do wyboru oprawek. W niektórych przypadkach zdarza się, że nie wszystkie z nich można dopasować do danych soczewek. Warto jest więc zasięgnąć porady specjalisty i dowiedzieć się, po które oprawki można sięgać. Jeżeli okulary będą służyły nam głównie do czytania, lepiej jest wybrać te większe. Do codziennego chodzenia powinny być one przede wszystkim wygodne. Cechy takie jak kształt czy kolor są drugorzędne, dlatego mogą być dobrane według naszego gustu. Warto jest jednak pamiętać, że okulary wyglądają inaczej na nosie, a inaczej na stojaku, dlatego zawsze należy sprawdzić je osobiście. Najlepszym rozwiązaniem jest więc przetestowanie kilku różnych kształtów, dzięki czemu przekonamy się, w którym z nich wyglądamy i czujemy się najlepiej.

 • Telefon:
  (076)-833-52-27

 • ul.Chopina 54A
  67-200 Głogów

 • E-mail:
  kontakt@eyeprotect.pl

O nas
logo-footer

Zapraszamy do naszego salonu optycznego w Głogowie zlokalizowanego przy ul. Chopina 54A. Kontakt telefoniczny: (76)-833-52-27

© Copyright eyeprotect. All Rights Reserved.