• (076)-833-52-27
 • kontakt@eyeprotect.pl
 • 27

  cze

  2017

Wybieranie okularów – tylko z optykiem!

Przy współczesnym stylu życia i w otoczeniu emitujących nieprzyjazne dla naszego oka promieniowanie wady wzroku mogą dotknąć właściwie każdego. Same statystyki pokazują, że już dziś ogromna część społeczeństwa cierpi na mniejsze lub większe problemy z widzeniem – a liczba ta stale będzie się powiększała. Jeśli ktoś zatem czuje, że jego wzrok wyraźnie się pogarsza, to jak najszybciej powinien zgłosić się z tym problemem do odpowiedniego lekarza. Niestety, nie zawsze oznacza to wadę wzroku. Niekiedy trudności z widzeniem to znak czegoś znacznie poważniejszego – mogą w ten sposób objawiać się różne groźne choroby. Oczywiście, nie chodzi też o to, aby od razu wpadać w panikę. Trzeba po prostu wybrać się do odpowiedniego specjalisty i dobrze się przebadać. Jeśli okaże się, że problemy z widzeniem faktycznie wynikają u nas z postępującej wady wzroku, to przyjdzie czas na wybranie odpowiednich dla siebie okularów.

Wielu ludzi popełnia bardzo poważny błąd, wybierając dla siebie okulary bez żadnej konsultacji z optykiem. Takie podejście do sprawy może być dla nas wręcz niebezpieczne. Sami nie posiadamy bowiem odpowiedniej wiedzy ani sprzętu aby stwierdzić, na jaką dokładnie wadę wzroku cierpimy i co jest nam potrzebne. Fakt, takie rozwiązanie jest o wiele tańsze i szybsze. Trzeba jednak pomyśleć, czy faktycznie chcemy oszczędzać na własnym zdrowiu.

Oczy każdego człowieka są inne, przez co w kwestii okularów nie da się znaleźć jednego, uniwersalnego rozwiązania. Co więcej, wady wzroku są zwykle różne w poszczególnych oczach; sprawia to, że możliwych kombinacji takich dolegliwości jest tu całe mnóstwo. Jedynie po dokładnym i profesjonalnym przebadaniu i diagnostyce możemy stwierdzić, jakie okulary pomogą nam w konkretnym przypadku.

Kupowanie okularów bez konsultacji z optykiem nie jest wskazane nawet w przypadku, gdy chcemy kupić "zerówki". Nie korygują one wzroku w żaden sposób i są noszone dla ozdoby. Trzeba jednak pamiętać, że wpływają mimo wszystko na nasze oczy, przez co w dłuższej perspektywie mogą przyczyniać się do powstawania wad wzroku. Można tego uniknąć, jeśli posłucha się rady optyka który powie nam, które modele będą dla nas odpowiednie. Nigdy nie należy dokonywać takich zakupów samodzielnie, bowiem możemy w ten sposób poważnie sobie zaszkodzić.

 • Telefon:
  (076)-833-52-27

 • ul.Chopina 54A
  67-200 Głogów

 • E-mail:
  kontakt@eyeprotect.pl

O nas
logo-footer

Zapraszamy do naszego salonu optycznego w Głogowie zlokalizowanego przy ul. Chopina 54A. Kontakt telefoniczny: (76)-833-52-27

© Copyright eyeprotect. All Rights Reserved.