• (076)-833-52-27
 • kontakt@eyeprotect.pl
 • 26

  lip

  2021

Zamrożone soczewki kontaktowe: Co musisz wiedzieć

Wszyscy wiemy, że miesiące zimowe mogą być ponure, z krótszymi dniami i ekstremalnymi warunkami pogodowymi, ale co to oznacza dla Twoich soczewek kontaktowych?

Gdy temperatura spada, przesyłki dostarczane na zewnątrz są podatne na zimno panujące w ich otoczeniu. W rezultacie, możesz znaleźć się w pudełku z soczewkami kontaktowymi, które uległy zamrożeniu.

Jednak nie powinieneś się martwić. Nie ma potrzeby, abyś wyrzucał swoje nowe soczewki kontaktowe i ponownie zamawiał nową partię.

Co mam zrobić, jeśli moje soczewki kontaktowe zamarzły?

Dobrą wiadomością w przypadku zamarzniętych soczewek kontaktowych jest to, że można je całkowicie uratować. Ale jak? Odpowiedź jest całkiem prosta: pozwól zamrożonym soczewkom kontaktowym rozmrozić się w temperaturze pokojowej.

Soczewki kontaktowe są chronione przez roztwór, w którym są przechowywane. Tak długo, jak uszczelka na opakowaniu pozostaje nienaruszona, soczewki kontaktowe pozostaną sterylne.

Jak długo potrwa rozmrażanie?

Cierpliwość jest absolutnie konieczna podczas tego procesu. Jeśli pozostawisz je na noc, powinny być gotowe do użycia następnego dnia rano.

Nie zaleca się przyspieszania tego procesu poprzez umieszczanie zamrożonych kontaktów w ciepłym miejscu. Ciepło może zmienić właściwości chemiczne roztworu, co może negatywnie wpłynąć na jakość Twoich kontaktów.

soczewki

Tak długo, jak Twoje soczewki kontaktowe są rozmrażane w temperaturze pokojowej, nie powinno dojść do ich uszkodzenia. Do tego czasu, musisz jeszcze trochę poczekać z okularami.

Moje kontakty rozmroziły się; co teraz?

Po rozmrożeniu, przepłucz swoje kontakty świeżym roztworem soli fizjologicznej przed włożeniem ich do oczu. Teraz możesz już widzieć świat wyraźnie dzięki swoim nowym kontaktom!

Choć zdarza się to bardzo rzadko, jeśli po zamrożeniu Twoje soczewki kontaktowe stały się wadliwe lub niewygodne, wyrzuć je i natychmiast skontaktuj się z nami.

Co jeszcze muszę wiedzieć o noszeniu soczewek kontaktowych w zimie?

Jeśli mieszkasz w bardzo zimnych regionach, być może przyszła Ci do głowy jeszcze jedna myśl. Czy soczewki kontaktowe mogą zamarznąć w Twoich oczach, kiedy je nosisz? Odpowiedź brzmi: nie, soczewki kontaktowe nie zamarzną, ponieważ są utrzymywane w cieple przez temperaturę rogówki i łez.

Jednak noszenie soczewek kontaktowych w warunkach zimowych może powodować uczucie suchości. Twoje oczy i soczewki są narażone na zmienne zmiany temperatury - od chłodnego wiatru na zewnątrz do wysokiej temperatury w pomieszczeniach - w ciągu dnia, co może odwodnić Twoje oczy. Aby Twoje oczy były nawilżone, zalecamy mieć pod ręką krople nawilżające do oczu.

Więcej na http://hillsprint.pl/

 • Telefon:
  (076)-833-52-27

 • ul.Chopina 54A
  67-200 Głogów

 • E-mail:
  kontakt@eyeprotect.pl

O nas
logo-footer

Zapraszamy do naszego salonu optycznego w Głogowie zlokalizowanego przy ul. Chopina 54A. Kontakt telefoniczny: (76)-833-52-27

© Copyright eyeprotect. All Rights Reserved.