• (076)-833-52-27
 • kontakt@eyeprotect.pl
 • 16

  lis

  2015

Powłoka antyelektrostatyczna - najważniejsze informacje

Powłoka antyelektrostatyczna określana jako EMI jest to jedna z powłok, które są najmłodsze, gdy chodzi o pokrycie soczewek okularów. Nałożenie powłoki nie będzie zmieniać przejrzystości soczewki ani też jej barwy. Jednak w znaczącym stopniu taka powłoka będzie chroniła przed elektromagnetycznym promieniowaniem gamma, które jest wydzielane przez monitory CRT.

Jej działanie podobne jest do tego w nowoczesnych ekranach monitorów. Ma dochodzić do skutecznego odprowadzenia z okolicy oczu ładunków elektrycznych. Efekt taki możliwy będzie, gdy naniesie się na soczewkę materiał o właściwościach dielektrycznych i w ten sposób uzyskuje się efekt antystatyczny. Na pewno warto decydować się na powłokę EMI, ponieważ większość zalet przedstawianych przy monitorach LCD będzie dotyczyć jedynie sprzętów z wyższej półki. Zwłaszcza w stosunku do reklamowanej często cechy braku emisji promieniowania elektromagnetycznego.

Pamiętać trzeba, że niektóre części wyświetlacza LCD mogą również powodować, że pojawi się wyższe promieniowanie elektromagnetyczne niż w sprzęcie CRT. Natężenie będzie zależeć oczywiście w głównej mierze od tego jak sprzęt jest wykonany oraz jakie zabezpieczenia zostały zastosowane. Ma to oczywiście powiązanie z ceną. Najczęściej producenci starają się ją obniżać i dlatego stosują materiały gorszej jakości. W części sprzętów wprowadza się między innymi brak osłony przy kablach co sprawia, że promieniowanie elektromagnetyczne jest dużo większe. Dzięki zastosowaniu powłoki EMI soczewka nie będzie się elektryzować i do minimum będzie ograniczone również przyciąganie kurzu. Będzie to szczególnie istotne, gdy chodzi o monitor LCD. Musimy pamiętać, że soczewka będzie się elektryzować nie tylko w związku z obecnością promieniowania, ale także w związku z tym, gdy dokonuje się zwykłego czyszczenia przez pocieranie szmatką.

Dodatkową zaletą powłoki będzie łatwość jej czyszczenia z tego jakie zanieczyszczenia będą się pojawiać. Efekty zdrowotne najlepsze uzyska się w momencie, gdy połączy się powłokę antyrefleksyjną z powłoką antyelektrostatyczną. Powłoka taka będzie również rekomendowana przez okulistów do pracy przy komputerze. Zapobiegać to będzie pojawieniu się cząsteczek kurzu przy oczach oraz ich przyleganiu do soczewki. W efekcie nadmiernego wysychania łez może dojść do wysuszenia oka przy długiej pracy przy komputerze i z tym w jakiś sposób należy walczyć.

 • Telefon:
  (076)-833-52-27

 • ul.Chopina 54A
  67-200 Głogów

 • E-mail:
  kontakt@eyeprotect.pl

O nas
logo-footer

Zapraszamy do naszego salonu optycznego w Głogowie zlokalizowanego przy ul. Chopina 54A. Kontakt telefoniczny: (76)-833-52-27

© Copyright eyeprotect. All Rights Reserved.