• (076)-833-52-27
 • kontakt@eyeprotect.pl
 • 26

  lut

  2018

Zdecyduj się na soczewki progresywne

Soczewki progresywne to wyjątkowe rozwiązanie dla osób, które cierpią zarówno na bliskowzroczność, jak i dalekowzroczność. Gwałtowna zmiana obrazu na jaki się patrzy u takich osób powoduje zwykle znaczny dyskomfort. Dzięki zastosowaniu odpowiednich soczewek można całkowicie rozwiązać ten problem.

Teraz osoby z takimi wadami wzroku mogą bez przeszkód wykonywać wszystkie czynności, które wcześniej sprawiały im trudność. Świat dosłownie staje przed nimi otworem!

Soczewki progresywne posiadają szerokie pole widzenia w każdym przypadku, niezależnie od tego, na jaką odległość patrzymy. Dobrze stabilizują obraz i ani trochę go nie zniekształcają. Dają pewność siebie w czasie czynności, które dla osób z takimi wadami wzroku niezbyt komfortowe – na przykład schodzenie po schodach. Przejście między dalą a bliżą odbywa się tu bardzo płynnie.

Soczewki progresywne cieszą się tak dużą popularnością, że ich oferta jest bardzo szeroka. Dotyczy to również ich rodzajów – istnieje kilka typów soczewek progresywnych, na które można się zdecydować. Osoby szukające czegoś naprawdę dobrego powinny zainteresować się soczewkami indywidualnymi.

Soczewki kontaktowe progresywne

Jest to najbardziej zaawansowany rodzaj takich soczewek, w stu procentach dopasowany do indywidualnych potrzeb swojego użytkownika. Przy ich przygotowywaniu bierze się pod uwagę czynniki takie jak odległość od rogówki czy kąt pochylenia.

Bardzo ważną cechą indywidualnych soczewek progresywnych jest to, że są one wykonywane metodą cyfrową i posiadają strefę progresji po wewnętrznej stronie. W standardowych soczewkach strefa ta znajduje się na stronie zewnętrznej. Osoby z nieco mniejszymi wymaganiami mogą oczywiście zdecydować się na standardowe soczewki progresywne ze strefą progresji po zewnętrznej stronie. Nie są one co prawda tak zaawansowane i przystosowane do potrzeb użytkownika jak indywidualne, ale wciąż dobrze spełniają swoje zadania. Są przy tym o wiele tańsze.

Wspaniałą zaletą soczewek progresywnych jest to, że pozwalają na bardzo płynne przejście pomiędzy dalą a bliżą. Nie istnieje tu żadna linia podziału, charakterystyczna dla soczewek dwuogniskowych.

 • Telefon:
  (076)-833-52-27

 • ul.Chopina 54A
  67-200 Głogów

 • E-mail:
  kontakt@eyeprotect.pl

O nas
logo-footer

Zapraszamy do naszego salonu optycznego w Głogowie zlokalizowanego przy ul. Chopina 54A. Kontakt telefoniczny: (76)-833-52-27

© Copyright eyeprotect. All Rights Reserved.