• (076)-833-52-27
 • kontakt@eyeprotect.pl
 • lis

  17

  2015

Czy okulary do komputera są niezbędne?

Udzielenie odpowiedzi na to pytanie nie jest proste. Panuje powszechne przekonanie, że stosowanie okularów do komputera jest niezbędne. Czy jednak tak jest naprawdę?

Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że żaden monitor sam w sobie nie odpowiada za to, że powstają wady wzroku. Licznie prowadzone badania naukowe pozwoliły na obalenie wszystkich stwierdzeń jakby to emitowane przez monitor promieniowanie prowadziło do powstawania problemów z oczami. Problemy pojawiają się wtedy, kiedy monitory użytkujemy w sposób nieprawidłowy. To wówczas pojawiają się problemy związane nie tylko z oczami, ale również głową oraz szyją. Podstawowym problemem dla naszych oczu jest wykonywanie wysiłku, który związany jest z nieustannym patrzeniem z bliska. Jeżeli monitor ustawiony jest w odległości mniejszej niż 60 – 80 centymetrów, to mięśnie odpowiadające za akomodację są nieustannie bardzo silnie napięte. Im bliżej będzie umiejscowiony monitor, tym większy wysiłek muszą wykonać nasze oczy. W zdecydowanej większości przypadków jest on naprawdę duży. To właśnie z uwagi na silne męczenie się oczu poleca się stosowanie okularów do komputera. Wynika stąd prosty wniosek: polecanie okularów zerówek do pracy przy komputerze pozbawione jest całkiem sensu.

Do czego mają przydać się takie okulary?

Trzeba pamiętać, że pozbawione sensu nie jest już dokładne badanie wzroku oraz korygowanie nawet niewielkich wad. Szczególnie tyczy się to zwłaszcza astygmatyzmu. Stosowanie dodatkowych niewielkich plusów to istotne zmniejszenie wysiłku, który oczy muszą wykonać przy pracy z komputerem. W efekcie nasze samopoczucie pod koniec dnia jest o wiele lepsze. Osoby, które czterdzieste urodziny mają już za sobą, powinny sięgać po okulary, których celem jest zmniejszenie wysiłku mięśni warunkujących ostre widzenie. Zaleca się to nawet wtedy, kiedy okulary do czytania nie są jeszcze potrzebne.

 • Telefon:
  (076)-833-52-27

 • ul.Chopina 54A
  67-200 Głogów

 • E-mail:
  kontakt@eyeprotect.pl

O nas
logo-footer

Zapraszamy do naszego salonu optycznego w Głogowie zlokalizowanego przy ul. Chopina 54A. Kontakt telefoniczny: (76)-833-52-27

© Copyright eyeprotect. All Rights Reserved.