• (076)-833-52-27
  • kontakt@eyeprotect.pl
  • 25

    gru

    2022

Częste problemy z oczami w zimie

Nadszedł czas zimy!!! I jak większość ludzi mogłaby się spodziewać, święta to bardzo popularny okres w roku. Ale zima przychodzi również z ekstremalnymi temperaturami, wilgotnością i opadami, więc nie pozwól, aby wpłynęło to na twoją wizję!

Bądź na straży tych powszechnych warunków oczu tej zimy i miejmy nadzieję, że wygodnie cieszyć się sezonem bez żadnych problemów.

SUSZENIE

Zimne powietrze zewnętrzne i ogrzewane powietrze wewnętrzne często mają mniejszą wilgotność niż inne środowiska sezonowe. W zimie możesz doświadczyć suchej skóry, spierzchniętych ust i suchych oczu z powodu tej niskiej wilgotności. Mroźne zimowe wiatry mogą również wysuszać oczy. Aby dowiedzieć się więcej na temat suchości oczu, odwiedź linkowaną stronę internetową Dry Eyes.

Aby zminimalizować wysuszające działanie zimowego powietrza, zadbaj o swoje nawodnienie. Używaj nie konserwowanych sztucznych łez kilka razy dziennie. Uruchomienie nawilżacza w domu w celu poprawy jakości powietrza w pomieszczeniach również pomoże.

NADMIERNE ŁZAWIENIE

Podczas gdy niektórzy ludzie doświadczają braku łez zimą, inni mają odwrotny problem. Nadmierne łzawienie i katar oczu mogą wystąpić z powodu zimnego powietrza, gryzącego wiatru lub sezonowych alergii. Zwróć uwagę na to, kiedy Twoje oczy łzawią, aby określić przyczynę. Jeśli oczy zaczynają łzawić po wyjściu na zewnątrz lub gdy wiatr wieje w twoją stronę, załóż okulary przeciwsłoneczne lub gogle, aby chronić oczy. Chociaż wydaje się dziwne stosowanie dodatkowych sztucznych łez na łzawiące oczy, niemniej jednak mogą one zmniejszyć to odruchowe łzawienie.

Jeśli doświadczasz nadmiernego łzawienia i swędzenia podczas przebywania w pomieszczeniach, spróbuj zastosować lek na alergię i odpowiednie krople do oczu, aby zmniejszyć efekt sezonowych alergii. Jeśli nie możesz określić przyczyny łzawienia oczu lub jeśli zabiegi bez recepty nie przynoszą efektu, zwłaszcza jeśli łzawienie zmienia twoją wizję, udaj się do okulisty.

WRAŻLIWOŚĆ NA ŚWIATŁO

Zimowe niebo może wydawać się ciemne i ponure, ale opady śniegu i lód tworzą wiele powierzchni odbijających światło, które mogą drastycznie zwiększyć ilość światła, które dociera do Twoich oczu. Jeśli masz wrażliwe oczy, możesz doświadczyć jeszcze więcej mrugania, dyskomfortu, łzawienia i innych objawów w jasnym zimowym świetle.

U niektórych osób zimą pojawia się nowa wrażliwość na światło z powodu stanu znanego jako "ślepota śnieżna". Zawsze chroń swoje oczy okularami z filtrem UV lub goglami narciarskimi, gdy wychodzisz na zewnątrz na dłuższy czas, w tym podczas spacerów, odśnieżania lub innych zimowych czynności.

CZERWIEŃ

Surowe warunki zimowe mogą powodować zaczerwienienie, tkliwość i stan zapalny w okolicy oczu. Możesz mieć opuchnięte powieki lub zaczerwienienie na normalnie białej części oka (spojówka, która pokrywa białą twardówkę).

To zaczerwienienie może być wynikiem suchego oka lub sezonowych alergii. Stosuj nie konserwowane sztuczne łzy co 2-3 godziny. Aby zmniejszyć dyskomfort związany ze stanem zapalnym oczu, przyłóż chłodny okład, np. wilgotną ściereczkę i zażyj doustny lek przeciwbólowy bez recepty. Jeśli objawy nie ustępują, zgłoś się do okulisty, aby ustalić przyczynę podrażnienia.

ZMIANY WIDZENIA

Podczas gdy wiele zimowych problemów zdrowotnych oczu wynika ze zwiększonej ilości światła lub zmniejszonej wilgotności, możesz również doświadczyć schorzeń oczu spowodowanych niskimi temperaturami.

Jeśli zauważysz zmiany w widzeniu podczas przebywania na mrozie, jak najszybciej przenieś się do ciepłego pomieszczenia. Co 2-3 godziny używaj nie konserwowanych sztucznych łez, aby utrzymać nawilżenie oczu. Jeśli normalne widzenie nie wróci po około 30 minutach, poszukaj pomocy medycznej.

Jeśli któryś z wymienionych powyżej sezonowych problemów utrzymuje się przez dłuższy czas, skonsultuj się z lekarzem okulistą.

Wspólne problemy z oczami w zimie Tagged on: mruganie dzieci egzamin oczu zdrowie oczu ochrona przeciwsłoneczna okulary zasoby wzroku

  • Telefon:
    (076)-833-52-27

  • ul.Chopina 54A
    67-200 Głogów

  • E-mail:
    kontakt@eyeprotect.pl

O nas
logo-footer

Zapraszamy do naszego salonu optycznego w Głogowie zlokalizowanego przy ul. Chopina 54A. Kontakt telefoniczny: (76)-833-52-27

© Copyright eyeprotect. All Rights Reserved.