• (076)-833-52-27
 • kontakt@eyeprotect.pl
 • 23

  lut

  2023

Miesiąc zwyrodnienia plamki żółtej związanego z wiekiem

Czy kiedykolwiek zauważyłeś, jak wiele osób, miejsc, rzeczy, a nawet raczej nieatrakcyjne groundhog są wyznaczone i honorowane z dnia, miesiąca lub roku? Teraz, nie kładę Punxsutawney Phil, ponieważ chcę, aby zobaczył swój cień i obiecał nam wczesną wiosnę. W naszym wyznaczaniu rzeczy, powinniśmy również oddać hołd wartościom i sprawom, które są ważne w naszej historii i naszym zdrowiu. Cieszę się, że co roku w listopadzie przypominają mi się nasi Kombatanci w specjalnym dniu czy Prezydenci, którzy służyli naszemu narodowi. Z pewnością urodziny Dr. Kinga i Miesiąc Historii Czarnej kładą odpowiedni nacisk na kwestie, nad których rozwiązaniem społeczeństwo wciąż pracuje.

Dlatego ucieszyłam się, gdy usłyszałam, że luty jest Miesiącem Zwyrodnienia Plamki Związanego z Wiekiem. Bardziej niż jakakolwiek inna choroba oczu, AMD dotyka największą liczbę osób powyżej 65 roku życia pochodzenia europejskiego. W rzeczywistości, gdy piszę ten artykuł, ponad 15 milionów Amerykanów zmaga się z jego suchą formą, obecnie nieuleczalną. Przewiduje się, że jeśli nie uda nam się rozwiązać zagadki AMD do roku 2050, liczba starszych Amerykanów z AMD przekroczy 30 milionów.

Fundacja Discovery Eye Foundation jest zaangażowana w znalezienie odpowiedzi, która pozwoli zachować wzrok milionom ludzi. Obecnie badania wspierane przez DEF w Gavin Herbert Eye Institute, University of California Irvine, Medical School są w czołówce obiecujących przełomów, które mogą zmienić życie tak wielu osób.

Proszę, przyłączcie się do mnie i wesprzyjcie ten najbardziej godny wysiłek, przekazując cokolwiek możecie na rzecz DEF i jego ważnej pracy. Nasza wizja może zależeć od Twojej hojności.

Tom Sullivan
Ambasador Wizji DEF
sullivanvision.com

Miesiąc zwyrodnieniaplamki związanego z wiekiem Tagged on: zwyrodnienie plamki związane z wiekiem AMD niewidomi zdrowie oczu Gavin Herbert Eye Institute niskie widzenie zasoby wzroku

 • Telefon:
  (076)-833-52-27

 • ul.Chopina 54A
  67-200 Głogów

 • E-mail:
  kontakt@eyeprotect.pl

O nas
logo-footer

Zapraszamy do naszego salonu optycznego w Głogowie zlokalizowanego przy ul. Chopina 54A. Kontakt telefoniczny: (76)-833-52-27

© Copyright eyeprotect. All Rights Reserved.